کتاب پیکره دانش مدیریت فرآیندهای کسب و کار

در این نوشته به طور مختصر به معرفی کتاب پیکره دانش مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM CBOK) می پردازیم.

این کتاب ترجمه ای از کتاب Guide to the Business Process Management Common Body of Knowledge (BPM-CBOK) است که یکی از کتاب های مرجع در موضوع مدیریت فرایندهای کسب و کار (BPM) می باشد و توسط مهدی فتح اله و بهرام ناجدی ترجمه شده است.

کتاب BPM CBOK از انتشارات انجمن متخصصان مدیریت فرایند کسب و کار (ABPMP) است.

کتاب اصلی ۱۰ فصل دارد اما در ترجمه ۲ فصل به آن اضافه شده است و فصل ۱۱:بلوغ فرایندهای کسب و کار و  فصل ۱۲: یکپارچگی فرآیندهای کسب و کار، تدوین را هم به آن افزوده است.

کتاب پیکره عمومی دانش مدیریت فرایندهای کسب و کار

راهنمای پیکره عمومی دانش مدیریت فرآیندهای کسب و کار یک مستند مرجع و پایه برای تمامی کاربران و شاغلین در حوزه مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) می باشد.

در این کتاب ضمن تبیین مبانی و اصول مدیریت فرآیندهای کسب و کار، چارچوبی مرجع و الگوی استاندارد برای طرح‌های مدیریت فرآیندی ارائه شده است.

 این کتاب به عنوان یک مرجع علمی و کاربردی، زمینه تسهیل در مدیریت چرخه عمر فرایندهای کسب و کار و ایجاد مزیت رقابتی و جریان ارزش پایدار را برای سازمان های مختلف ایجاد می کند.

همانطور از نام این کتاب مشخص است، محتوا حالتی دانشی دارد و قرار نیست گام های مشخص و واضحی را برای مدیریت فرایندها توصیه کند.

به عنوان مثال مطالبی که در فصل تحلیل فرایند ارائه شده است کامل و جامع است اما در اجرا لازم است که هر سازمان متناسب با شرایط پروژه های خود، چک لیستی کاربردی از این مطالب، آماده کند.

سال ها پیش در زمان انتشار اولین چاپ این کتاب، تیم مدیران فرایند موفق شد مصاحبه آقای فتح اله با رادیو اقتصاد را در خصوص این کتاب، در آرشیو خود ضبط و نگهداری کند که می توانید بشنوید.

[دانلود: فهرست مطالب کتاب ]

[دانلود کتاب اصلی: BPM-CBOK_V3.0_2013 ]

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.